Na stadionie Wembley Stadium odbyło się spotkanie Leeds vs Southampton: 0-1

W niezwykle emocjonującym finale baraży o awans do Championship, rozgrywanym na Wembley Stadium, Leeds United przegrało z Southampton 0:1. Jedyna bramka padła w pierwszej połowie, co ustaliło końcowy wynik meczu. Spotkanie miało miejsce w niedzielę, 26 maja 2024 roku, i przyciągnęło uwagę wielu kibiców marzących o powrocie swoich drużyn do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii.

Przebieg meczu: Leeds vs Southampton

Wynik końcowy: 0-1

Wynik do przerwy: 0-1

Data i godzina meczu: 2024-05-26 14:00

Liga: Championship

Kolejka: Promotion Play-offs - Final

Miejsce rozgrywki: Wembley Stadium

Sędzia Główny: John Brooks, Anglia

Bramki:

• Adam Armstrong 24' (0-1) Will Smallbone

Żółte kartki Gospodarze:

• Crysencio Summerville 43'
  • Ethan Ampadu 90'

Żółte kartki Goście:

• Jan Bednarek 39'
  • Ryan Fraser 45'
  • Taylor Harwood-Bellis 51'
  • Che Adams 79'
  • Flynn Downes 85'

Relacja z meczu: Leeds vs Southampton

26 maja 2024 roku na legendarnym Wembley Stadium odbył się finałowy mecz baraży o awans do Premier League. Leeds United zmierzyło się z Southampton w emocjonującym pojedynku, który przyciągnął tłumy kibiców spragnionych wielkich emocji.

Od pierwszego gwizdka sędziego Johna Brooksa obie drużyny narzuciły wysokie tempo gry. Już w 24. minucie meczu Adam Armstrong z Southampton otworzył wynik spotkania. Po precyzyjnym podaniu od Willa Smallbone'a, Armstrong pewnym strzałem pokonał bramkarza Leeds, wprawiając kibiców "Świętych" w euforię.

Leeds próbowało odpowiedzieć na stratę bramki, jednak defensywa Southampton, na czele z Janem Bednarkiem, skutecznie odpierała ataki gospodarzy. W 39. minucie Bednarek otrzymał żółtą kartkę za ostrą interwencję, co dodatkowo zaostrzyło atmosferę na boisku. Tuż przed przerwą, w 43. minucie, Crysencio Summerville z Leeds również został ukarany kartką, co świadczyło o rosnącej frustracji w szeregach gospodarzy.

W drugiej połowie Leeds kontynuowało swoje starania o wyrównanie, jednakże obrona Southampton, kierowana przez doświadczonego Taylora Harwood-Bellisa, nie pozwalała na zbyt wiele. W 51. minucie Harwood-Bellis także zobaczył żółty kartonik za faul taktyczny, co tylko podkreślało determinację obu zespołów.

W miarę upływu czasu napięcie rosło. W 79. minucie Che Adams z Southampton został ukarany za nieprzepisowe zagranie, a chwilę później, w 85. minucie, Flynn Downes również obejrzał żółtą kartkę za brutalny faul. Mimo licznych prób Leeds nie zdołało znaleźć drogi do bramki rywali.

Ostatecznie, w doliczonym czasie gry Ethan Ampadu z Leeds otrzymał żółtą kartkę, co było smutnym podsumowaniem nieskutecznych wysiłków drużyny gospodarzy. Mecz zakończył się skromnym, ale jakże cennym zwycięstwem Southampton 1-0, które zapewniło im upragniony awans do Premier League.

Atmosfera na Wembley była niezapomniana, a mecz dostarczył wielu emocji i dramatycznych zwrotów akcji. Kibice obu drużyn z pewnością na długo zapamiętają ten pojedynek, który zakończył się sukcesem "Świętych".