Mecz Southampton kontra West Brom zakończony wynikiem 2-1 na stadionie St. Mary's Stadium dnia 2023-11-11 15:00

W meczu 16. kolejki Championship doszło do starcia pomiędzy drużynami Southampton i West Brom. Spotkanie odbyło się na St. Mary's Stadium, a wynik końcowy to 2-1 na korzyść gospodarzy. Southampton prowadziło już 1-0 na przerwę, jednak West Brom zdołało wyrównać. Ostatecznie jednak to drużyna gospodarzy zdobyła decydującego gola i sięgnęła po trzy punkty.

Sprawozdanie z meczu:

St. Mary's Stadium wypełniło się po brzegi na ten emocjonujący mecz pomiędzy Southampton a West Brom. Kibice z obu drużyn dopingowali zawodników od pierwszego gwizdka. Pierwsza połowa meczu była pełna napięcia, z obydwoma drużynami walczącymi o zdobycie bramki. Ostatecznie to Southampton wyszedł na prowadzenie po trafieniu W. Smallbone'a w 5. minucie, co podgrzało atmosferę na stadionie.

W drugiej połowie West Brom zdołało wyrównać za sprawą gola K. Bartley'a w 65. minucie. Sytuacja na boisku stała się jeszcze bardziej emocjonująca, a kibice dopingowali swoje drużyny do końcowego gwizdka. Ostatecznie to Southampton dopiął swego, gdy A. Armstrong zdobył bramkę na 2-1 w 79. minucie, przypieczętowując zwycięstwo dla gospodarzy.

Mecz obfitował także w kartki, z trzema zawodnikami Southampton i brakiem zawodników West Brom oficjalnie upomnianych przez sędziego. Sędzia Tom Nield doprowadził mecz do końca, utrzymując dyscyplinę na boisku.

Teraz obie drużyny będą musiały skoncentrować się na przyszłych meczach, z Southampton zmierzających w stronę starć z Huddersfield, Bristol City i Cardiff, a West Brom przygotowujących się do gier z Ipswich, Cardiff i Leicester.