Naturalne składniki odżywcze dla sportowców: Oto co musisz wiedzieć!

Nie ma od tego ucieczki - bycie sportowcem oznacza, że musisz jeść więcej niż przeciętny człowiek. Nie tylko stale trenujemy i przesuwamy nasze ciała do granic możliwości, ale musimy mieć pewność, że nasze ciała mają wszystko, czego potrzebują do naprawy po ciężkiej sesji, abyśmy mogli wrócić tam jutro. Nie oznacza to, że bycie sportowcem oznacza, że musisz jeść dużo śmieciowego jedzenia lub fast foodów zamiast domowych posiłków. W rzeczywistości, jako sportowiec Twoje ciało potrzebuje nawet więcej składników odżywczych niż przeciętna osoba, ponieważ Twoje ciało pracuje tak ciężko, aby nadążyć za całym treningiem. Sztuką jest wiedzieć, które składniki odżywcze są niezbędne dla sportowców, a które nie są tak ważne, gdy ciężko trenujesz 5 Ciekawostki o odżywianiu, które Cię zaskoczą.

Potrzebujesz więcej białka, gdy dużo ćwiczysz.

Nie jest tajemnicą, że białko jest niezbędne do budowy i naprawy mięśni, ale czy wiesz, że sportowcy potrzebują więcej białka niż ogół populacji? Wiele osób myśli, że musisz jeść więcej białka, jeśli podnosisz ciężary - ale prawda jest taka, że wszyscy sportowcy muszą skupić się na uzyskaniu większej ilości białka w swojej diecie. Jest to ważne, ponieważ białko jest jednym z trzech makroskładników (obok węglowodanów i tłuszczu), które organizm wykorzystuje jako źródło energii. Kiedy trenujesz regularnie, twoje ciało potrzebuje więcej białka, ponieważ pomaga ono mięśniom naprawić się po ciężkim treningu i przygotowuje je do kolejnej ciężkiej sesji następnego dnia.

Banan nie jest idealną przekąską przed treningiem

Banan jest przykładem żywności o wysokiej zawartości węglowodanów, którą wiele osób spożywa przed treningiem. Uważa się, że węglowodany w bananie dadzą ci energię potrzebną do treningu, ale w rzeczywistości banan to zły wybór na przedtreningówkę. Żywność o wysokiej zawartości węglowodanów prostych, takich jak banany, powoduje skok poziomu cukru we krwi, co oznacza, że poziom energii będzie wysoki natychmiast po zjedzeniu banana, ale potem szybko spada, pozostawiając cię z nagłym załamaniem, w którym nie masz wystarczająco dużo energii, aby ukończyć swój trening. Jedzenie banana przed treningiem nie zaszkodzi, ale nie pomoże ci w osiągnięciu najlepszych wyników, więc równie dobrze możesz zachować go na później.