Na obiekcie The Hawthorns dnia 2024-02-16 20:00 odbył się mecz West Brom kontra Southampton: wynik 0-2

Wczorajszy mecz pomiędzy West Brom a Southampton na stadionie The Hawthorns zakończył się zwycięstwem gości wynikiem 0-2. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem ekipy z Southampton 0-1, a ostateczny wynik na korzyść drużyny gości ustalono po bramkach strzelonych w drugiej połowie. Spotkanie należało do kolejki 33 Championship i odbyło się 16 lutego o godzinie 20:00.

Relacja z meczu: West Brom vs Southampton

Witajcie kibice piłki nożnej! Dzisiaj miał miejsce niesamowity pojedynek pomiędzy drużynami West Brom i Southampton na stadionie The Hawthorns. Spotkanie odbyło się w ramach 33. kolejki Championship, a emocje sięgnęły zenitu. Sędzią głównym był Sam Allison z Anglii, a kibice z niecierpliwością oczekiwali na widowisko.

Początek meczu był bardzo wyrównany, obie drużyny starały się narzucić swój styl gry. Pierwszą bramkę dla gości, Southampton, zdobył R. Fraser w 14. minucie, asystującemu S. Armstrongowi. West Brom ruszyło do ataku, ale nie potrafiło znaleźć drogi do bramki rywali.

W drugiej połowie Southampton kontynuowało swoją skuteczną grę, a w 73. minucie D. Brooks podwyższył prowadzenie dla gości, strzelając drugiego gola, przy asyście S. Edoziego. Gospodarze próbowali odrobić straty, ale defensywa Southampton była nie do sforsowania.

Na boisku nie brakowało ostrej rywalizacji, co skutkowało kilkoma żółtymi kartkami. Brandon Thomas-Asante oraz Okay Yokuşlu z West Brom otrzymali kartki w pierwszej połowie, natomiast Will Smallbone z Southampton został ukarany w drugiej połowie.

Mecz zakończył się wynikiem 0-2 na korzyść Southampton, co cieszyło fanów gości, ale pozostawiło kibiców West Brom z goryczą porażki. Następne mecze obu drużyn zapowiadają się interesująco, a kibice nie mogą doczekać się kolejnych emocji na boisku.